Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Polskiego Związku Karate w Białej Podlaskiej – 22.05.2021r.

Znakomity występ podopiecznych Sensei Marcina Kopczyńskiego na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Polskiego Związku Karate w Białej Podlaskiej.

Najlepiej zaprezentował się Marcel Pietrszek z naszej tomaszowskiej Sekcji RKKK, który na kolejnych zawodach był poza zasięgiem swoich przeciwników i został Międzywojewódzkim Mistrzem Młodzików. Marcel wygrał swoje wszystkie walki w finale pokonując Igora Leszczyńskiego z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Marcel startował w kategorii młodzik 12-13 lat / -50 kg. Prawdziwa dusza fightera, jeszcze o nim usłyszycie niejednokrotnie !!!. Kolejny medal zdobył nasz mega-wojownik Mateusz Kubryn (Tomaszowska Sekcja RKKK), który po pięknych walkach został Wicemistrzem Makroregionu Wschodniego w kategorii – Junior młodszy 14-15 lat / – 65 kg. Po pięknym boju i dogrywce nieznacznie wskazano na zawodnika z SEKAI Warszawa. Trzeci medal wywalczyła nasza niezawodna super-wojowniczka Martyna Gasińska która tym razem stanęła na trzecim stopniu podium. To kolejny medal Martyny na tak prestiżowych zawodach. JEST MOC !!!

Bardzo dobrze walczyli również pozostali fighterzy Sensei Marcina Kopczyńskiego, tuż za podium znaleźli się: Patrycja Dziubałtowska, Karolina Szczepańska, Zuzanna Szczepanik, Antonina Pacho, Katarzyna Pacho, Aleksander Kopczyński. Mocne miejsca w przedziale 8-16 wywalczyli: Maja Kucharska, Patrycja Rzeźnik, Michalina Cichowicz, Julita Kopczyńska, Mikołaj Sitarek oraz Tymon Pryczek. Gratulacje dla naszych senpai i ich trenera!

Organizatorem tych wspaniałych zawodów był Bialski Klub Karate Kyokushin z Sensei Arielem Miszkiniukiem na czele, zaś Sędzią Głównym był Shihan Jacek Czerniec – GRATULUJEMY. Makroregion Wschodni jest najsilniejszym i najliczniej obsadzonym makroregionem. W zmaganiach na sześciu matach w Białej Podlaskiej wzięło udział 420 zawodników z 57 klubów.

OSU !!!