Podsumowanie 2019 roku w RKKK

Kolejny znakomity rok rawskich wojowników z RKKK

Rawski Klub Karate Kyokushin jest jednym z najprężniej rozwijających się klubów sportowych w Rawie Mazowieckiej. W minionym roku zdobyliśmy 7 (siedem) punktów rankingu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Punktowały: Martyna Gasińska – brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych w Szczecinie oraz brązowy medal Pucharu Polski we Włocławku, Katarzyna Pacho czwarte miejsce Mistrzostw Polski i srebrny medal Mistrzostw Makroregionu Wschodniego oraz Antonina Pacho czwarte miejsce Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Radzyminie.  

Udało się nam połączyć, uprawianie naszej dyscypliny w dwóch wymiarach –  rekreacyjnym i zawodowym. Obecnie funkcjonuje pięć grup w których trenuje karate kyokushin ponad 100 (sto) dzieci oraz ponadto grupa młodzieżowa i seniorska w mieszanych sztukach walki, czyli obecnie siedem grup podzielonych na wiek, stopień zaawansowania i dyscyplinę.

Trzeba nadmienić, iż trenują w naszym klubie już pięciolatki !!! Poprzez zabawę w której wprowadzane są elementy karate kyokushin przygotowywani są do tego by za jakiś czas reprezentować nasz klub i miasto na turniejach sportów walki. Ich starsi koledzy i koleżanki startują w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, odnosząc znaczące sukcesy. Dowodem na to są 3 (trzy) drużynowe medale oraz 139 (sto trzydzieści dziewięć) zdobytych indywidualnie w minionym roku. Startowaliśmy aż w 20 (dwudziestu) turniejach różnej rangi. Droga do zeszłorocznego sukcesu rozpoczęła się od Międzynarodowego Turnieju Carpathia Cup 2019 (ponad siedmiuset zawodników z kilkudziesięciu państw) w Rzeszowie, Maryna Gasińska i Katarzyna Pacho zostały srebrnymi medalistkami tych jakże prestiżowych zawodów, do tego jeszcze brązowy medal dorzucił Marcel Pietraszek z naszej Tomaszowskiej sekcji. Nasi zawodnicy udowodnili, że w niczym nie ustępują światowej czołówce. W gronie naszych senpai oraz starszych fighterów mamy kilkudziesięciu mistrzów federacji Uechi-Ryu którzy na Turnieju w Częstochowie zdobyli certyfikowane pasy championów. W Świętokrzyskiej Lidze Karate Koronea plasujemy się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej na kilkanaście Klubów z całej Polski. Do tego dochodzą wspaniałe występy w naszym mieście na Ogólnopolskim Turnieju organizowanym przez RKKK, który w 2020 roku odbędzie się po raz dziewiąty, oraz fantastyczne starty na matach w Ujeździe, Poraju, Starachowicach, Siedlcach, Radomsku, Końskich, Kaliszu czy Wieliczce..

     Rewelacyjnie również walczą nasi starsi wojownicy. Na największe wyróżnienie zasługują: Jakub Klasztorny, który stoczył dwie piękne walki na gali Wirtuoz Challenge w tym zwycięską w naszym mieście oraz Janek Malik który triumfował w IBU Martial Arts Gala – SIEDLCE – 09.11.2019r..

No i na koniec przysłowiowa wisienka na torcie, czyli kolejne triumfy zawodowych ringach. Naszych dwóch super-wojowników: Krystian Krawczyk (4-2-0) i Adrian Brtosiński (7-0-0), odnieśli kolejne zwycięstwa. Krawczyk na Gali TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w Lublinie, walka ta była eliminatorem do pojedynku o opas mistrzowski tej federacji w kategorii do 66 kg. Zaś Bartosiński odnotował efektowny nokaut naFEN 26 – 12.10.2019r. Wrocław i zwycięstwo przed czasem na Gali Wirtuoz Challenge V w Rawie Mazowieckiej i z w/w rankingiem należy do czołówki najlepszych zawodników MMA w Polsce.

Jak widać potrafimy połączyć rekreację ze sportem wyczynowym, wychodzimy z założenia, że by stać się zawodowcem najpierw trzeba być amatorem !!!

Jak wspominałem nasz klub jest organizatorem jednego z największych turniejów w województwie łódzkim, który stał się już wizytówką Rawy, w zeszłym roku Rawę odwiedziło około 250 karateka z całej Polski. Miniony rok to dwa obozy sportowe: Karate Kyokushin Solina który współtworzymy z naszymi przyjaciółmi z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin z Shihan Krzysztofem Borowcem na czele i kolejny Fight Camp (obóz sportowy) z RKKK w Spale na którym gościł wspaniały wojownik  Marcin „Bomba” Bandel.

W 2020 roku startować będziemy również systematycznie w formule Kick-boxing w zawodach organizowanych przez PZKB. Tak, niewątpliwe rok 2019 należał do zawodników Rawskiego Klubu Karate Kyokushin !!!

Gratulacje dla Naszych wspaniałych wojowników oraz trenerów Marcina Kopczyńskiego i Adriana Bajana !!!

A My nie zwalniamy tempa … Trzymajcie kciuki za rawskich wojowników, OSU !!!

PRZYJDŹ ; ZOBACZ ; SPRÓBUJ ; ZAPISZ SIĘ DO RKKK !!!