„RANDORI CUP” 2019 – relacja

Na zawodach w Radomsku nie mogło zabraknąć wojowników z Rawy i Tomaszowa wraz ze swoim trenerem  Sensei Marcinem Kopczyńskim. Był to pierwszy Turniej organizowany przez  naszych przyjaciół z Klubu Karate Randori na czele którego stoi Sensei Michał Błach. Sędzią głównym był Shihan Eugeniusz Dadzibug 6 dan. W zmaganiach na radomskich matach wzięło udział ponad 330 zawodników z 28 klubów. Na wstępie trzeba zaznaczyć, iż był to bardzo mocny i wymagający Turniej. Tym bardziej cieszy sukces karateka z Naszego Klubu. Rawski Klub KK w klasyfikacji generalnej wg standardowych przepisów PZK  uplasował się na DRUGIM MIEJSCU w klasyfikacji generalnej na dwadzieścia siedem klubów !!!. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi medaliści, którzy po pięknych i efektownych bojach stanęli na podium. Nie do zatrzymania w swoich bojach byli Paweł Bednarek, to nasz najmłodszy fighter, sześć lat, dwadzieścia kilo a serce i dusza wojowniczego tygrysa. W starszych kategoriach nie dali szans swoim przeciwnikom Olek Kopczyński, Filip Mazurkiewicz i Tymon Pryczek oraz w juniorach młodszych Katarzyna Pacho. Po pięknych finałach srebrnymi medalami cieszyli się: Julita Kopczyńska Tosia Pacho, Roksana Worach i Mateusz Kubryn. Zaś brązowe krążki zawisły na piersiach: Irenki Szostek, Antoniny Suskiej, Alana Gieracha i Kuby Grzeszczyszyna. Pochwała należy się oczywiście wszystkim reprezentantom RKKK za pięknego ducha walki. Dla kilku z nich były to pierwsze zawody „na wyjeździe” lub w ogóle pierwsze w życiu !!! Raz jeszcze brawa dla wspaniałych Naszych karateka i ich super-trenera Marcina Kopczyńskiego.

Na koniec gratulujemy organizatorowi wspaniałych zawodów, walki toczyły się na czterech matach i mamy nadzieje na powrót do Radomska za rok, OSU !!!

A oto nasi wspaniali medaliści

Złote medale

 • Paweł Bednarek
 • Aleksander Kopczyński
 • Filip Mazurkiewicz
 • Tymon Pryczek (sekcja Tomaszów Maz.)
 • Katarzyna Pacho

Srebrne medale

 • Julita Kopczyńska
 • Roksana Worach (sekcja Tomaszów Maz.)
 • Antonina Pacho
 • Mateusz Kubryn (sekcja Tomaszów Maz.)

Brązowe medale

 • Irena Szostek
 • Antonina Suska (sekcja Tomaszów Maz.)
 • Alan Gierach
 • Jakub Grzeszczyszyn (sekcja Tomaszów Maz.)

Pond to Klub godnie reprezentowali: Adam Stańczak, Borys Stańczak, Laura Kucharska, Antonina Guzek, Antoni Cichawa, Szymon Ciesielski, Zuzanna Szczepanik, Marcel Pietraszek, Szymon Ładziński, Gabriel Stańczak, Piotr Bednarek, Wiktor Królik, Damian Gierach, Julia Męcina, Wiktor Galiński, Paweł Krajewski, Maja Kucharska.

Wesoły autobus RKKK 😉🚌‼️

Wyjazd na Turniej do Radomska 🥋 o 7:30, zbiórka jak zawsze pod Szkołą Podstawową nr 1 (Rawa) zaś wojownicy z Tomaszowa wraz z obstawą 😉 o 8:00 – Bar Janosik (przy trasie). Turniej Randori Cup 🏆 – trzymajcie kciuki za naszych wojowników 👊🥋🥊,
OSU !!!
PLAN TURNIEJU
08.00 – 10.00 weryfikacja zgłoszonych zawodników
09.30 narada kierowników ekip, powołanie składów sędziowskich
10.00 oficjalne otwarcie
11:00 walki eliminacyjne
13.00 walki półfinałowe oraz finałowe
18.00 zakończenie imprezy

Polish Cup 2019 – Siedlce

Na wczorajszym turnieju International Polish Cup 2019 / IBU Martial Arts Gala – SIEDLCE. Rawski Klub KK reprezentowało dwunastu podopiecznych Marcina Kopczyńskiego i Adriana Bajana. Z Międzynarodowego Turnieju Karate przywozimy osiem medali: dwa złote – Martyna Gasińska i Tymon Pryczek ; dwa srebrne – Zuzanna Szczepanik i Paweł Krajewski oraz cztery brązowe – Patrycja Dziubałtowska, Katarzyna Pacho, Mateusz Kubryn i Marcel Pietraszek. Tosia Pacho tuż za podium ?. Po karateka na ring weszli nasi starsi wojownicy, wszyscy walczyli w formule K1. Jako pierwszy walczył Dawid Grabowski, po bardzo wyrównanych dwóch rundach i niejednomyślnej decyzji sędziów zwyciężył rywal Dawida. Cenne doświadczenie i bardzo dobra walka Dawida z dużo starszym i doświadczonym konkurentem, szacunek. Następnie na ring wszedł Janek Malik. Janek również walczył na dystansie dwóch rund. Janek w pięknym stylu punktował przeciwnika z Mrągowa i werdykt mógł być tylko jeden THE WINNER IS JAN MAAALIK !!!. Wspaniała walka w wykonaniu Janka. W przedostatniej walce Gali o pas mistrzowski walczył Jakub Klasztorny. Przeciwnikiem Kuby był dużo starszy zawodnik z Białorusi Dzmitry Horbach. Walka, rozpoczęła się mocnymi atakami rywala Kuby i ewidentnie po dwóch minutach pojedynku pierwsza runda z lekkim wskazaniem na Białorusina. Początek drugiej rundy wyrównany ale Jakub z sekundy na sekundę dominował przeciwnika by w końcówce po pięknym sierpowym Białorusina uratował gong. Trzecia runda to walka o przetrwanie, Horbach próbuje coś odpowiadać ale Nindża pięknie punktuje. No i następuje werdykt i …ponownie szok, zaskoczenie sędziego ringowego bezcenne ale to nie rekompensuje kontrowersyjnego niejednomyślnego werdyktu … cóż doświadczenie bezcenne. Brawa i gratulacje dla naszych super-wojowników i ich trenerów, OSU !!!

Polish Cup 2019 Siedlce

Kolejny start naszych zawodników to Siedlce, podopieczni Marcina Kopczyńskiego i Adriana Bajana zawalczą w Międzynarodowym Turnieju Karate Kyodokyokushin POLISH CUP 2019 Gala Sztuk Walki. Gala odbędzie się w Hali OSiR przy ulicy Popiełuszki 8. Turniej podzielony jest na dwie części, najpierw karatecy zaś później Gala K1. W przyszłym tygodniu, poniedziałek (04.11) i wtorek (05.11) zamykamy listy !!!. Zapisy u Sensei Marcina Kopczyńskiego i Zbyszka Pacho, OSU !!! Regulamin: Polish Cup KyodoKyokushin Siedlce 2019

Srebrny team RKKK ??‼️

VIII Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa 2019. – Częstochowa 27.10.2019r.. Na kolejny sprawdzian swoich umiejętności, zawodnicy Rawskiego Klubu KK wraz ze swoim mistrzem Marcinem Kopczyńskim wybrali się na VIII Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do. Organizatorem zawodów jest prezes federacji Uechi-Ryu w Polsce Sensei Zbigniew Rychlewski. Rawski Klub KK reprezentowało 18 zawodników. W sumie na częstochowskich matach stawiło się ponad 200 miłośników wschodnich stuk walki z kilkunastu Klubów z całej Polski. Nasi karateka startowali w dwóch z możliwych konkurencji czyli w sumo-grapplingu (do 11 roku życia) i oczywiście karate. Kolejny raz jechaliśmy na ten Turniej w roli obrońcy wicemistrzostwa federacji Uechi-Ryu. Plan udało się zrealizować w stu procentach, obroniliśmy drugie miejsce a zawodnicy Sensei Marcina Kopczyńskiego ustąpili ponownie tylko gospodarzom i zdobyli 19 medali – 8 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe krążki !!!. W karate jak zawsze młodzi fighterzy pokazali swój kunszt zdobywając praktycznie tylko pierwsze lub drugie miejsca. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi podwójni złoci medaliści (karate i Sumo grappling) – Tymon Pryczek i Marcel Pietraszek oraz Katarzyna Pacho (2004) która wystartowała w wyższej kategorii wiekowej (2002-2001) i po pięknych walkach ją zwyciężyła.  Warto dodać, iż kolejny raz na częstochowskim Turnieju zawodnicy rywalizowali miedzy sobą o certyfikowane pasy mistrzowskie. Każdy zawodnik za zdobycie pierwszego miejsca w konkurencji karate otrzymał w nagrodę pas mistrzowski z certyfikatem potwierdzającym jego posiadanie.


Najwyższe słowa uznania dla przyjaciół z Uechi – Ryu za organizację jak zawsze wspaniałego Turnieju no i gratulacje dla naszych super wojowników i ich trenera Marcina Kopczyńskiego.


Klasyfikacja drużynowa:

 1. Częstochowska Akademia Sztuk Walk, Sportu i Rekreacji
 2. Rawski Klub Karate Kyokushin
 3. Regionalny Klub Kyokushin Karate Konin

 

A oto nasi wspaniali medaliści:


Karate

Złote medale

 • Zuzanna Szczepanik / sekcja Tomaszów Mazowiecki
 • Marcel Pietraszek / sekcja Tomaszów Mazowiecki
 • Tymon Pryczek / sekcja Tomaszów Mazowiecki
 • Paweł Bednarek
 • Aleksander Kopczyński
 • Katarzyna Pacho

Srebrne medale

 • Patrycja Dziubałtowska / sekcja Tomaszów Mazowiecki
 • Mateusz Kubryn / sekcja Tomaszów Mazowiecki
 • Antek Cichawa / sekcja Tomaszów Mazowiecki
 • Wiktor Królik
 • Tosia Pacho
 • Julita Kopczyńska

Brązowe medale

 • Piotr Bednarek
 • Michalina Cichowicz
 • Mikołaj Sitarek

Sumo grappling

Złote medale

 • Marcel Pietraszek / sekcja Tomaszów Mazowiecki
 • Tymon Pryczek / sekcja Tomaszów Mazowiecki

Srebrne medale

 • Aleksander Kopczyński

Brązowe medale

 • Michalina Cichowicz

Ponadto Klub godnie reprezentowali: Maja Kucharska, Paweł Krajewski i Wiktor Galiński

VIII Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa

Ruszyły zapisy na Turniej do naszych przyjaciół z UECHI-RYU Częstochowa z Sensei Zbigniewem Rychlewskim na czele. Zapisy u Sensei Marcina Kopczyńskiego do czwartku (24.10). Przypominam, że są dwie kategorie : karate i sumo-grappling (DO 11 LAT), także podajemy kto w czym startuje / MOŻNA W OBU KONKURENCJACH :-). Turniej odbędzie się 27 października w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej 4. Jedziemy autokarem, wyjazd o 8:00. Zbiórka jak zawsze pod Szkołą Podstawową nr 1 (Rawa), Tomaszów 8:20 miejsce Bar Janosik (przy trasie). Podajemy liczbę osób zainteresowanych tym transportem, koszt 20zł/os, płacimy w autobusie, jest też możliwość wykupienia obiadu koszt 15 zł (informację o liczbie obiadów podajemy przy zapisie zawodnika !!!) Pamiętajcie o badaniach !!! OSU !!! Poniżej regulamin: Regulamin VIII Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa ; ZGODA NA ZAWODY

XX Mistrzostwa Polski Kyokushin Kumite Szczecin ??‼️

XX Mistrzostwa Polski Kyokushin Kumite Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów Młodszych – Szczecin 12.10.2019r.


Martyna Gasińska brązową medalistką Mistrzostw Polski juniorów młodszych !!!


Piątka podopiecznych Marcina Kopczyńskiego z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin wystartowała w Mistrzostwach Polski w Szczecinie. Organizatorem zawodów działając w porozumieniu z Komisją Kyokushin Polskiego Związku Karate był Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA z Sensei Radosławem Ambroziakiem na czele. W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 76 ośrodków zrzeszonych w PZK. Walki turniejowe odbywały się na trzech matach. Wszystkie kategorie były bardzo mocno obsadzone, często ponad dwudziestu karateka w kategorii. Oznaczało to, że trzeba wygrać co najmniej cztery lub pięć walk by dotrzeć do finału.  Udało się to Martynie Gasińskiej, która w efektownym stylu wygrywała swoje kolejne walki w każdej praktycznie punktując (wazari) i przechodząc przez swoja grupę jak burza ?. W walce o wejście do finału spotkała się z Anną Stankiewicz z Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN. Po bardzo wyrównanej walce i niejednomyślnej decyzji sędziów została brązową medalistką Mistrzostw Polski juniorów młodszych (14-15 lat) w kategorii – 50 kg?? !!!.


Znakomicie zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy, Katarzyna Pacho uplasowała się na czwartym miejscu w kat. junior młodszy +55 kg, na czwartym miejscu również uplasował się również nasz OLDBOY w kategorii + 85 kg Mariusz Bednarek. Na pochwałę zasługują również Paweł Krajewski i Patrycja Dziubałtowska (sekcja Tomaszów Mazowiecki) którzy zajęli miejsca w przedziale 9-16.


Na najwyższe pochwały zasługuje organizacja zawodów, były przeprowadzone perfekcyjnie, szacunek i wyrazy uznania dla organizatorów, OSU !!!


Dziękujemy bardzo sponsorom naszego wyjazdu, dziękujemy bardzo, że zawsze jesteście z nami i przypominam – za każdą firma stoi człowiek a Ci mają naprawdę wielkie serducha. Zachęcamy do korzystania z oferty właśnie tych firm – POLECAMY !!!!

 • – Nowostal – konstrukcje stalowe – Rafał Wiśnik, Marcin Wiśnik i Paweł Wiśnik
 • McDonald’s Rawa Mazowiecka – Marek Jarząbek
 • – Zakład Energetyki Cieplnej Rawa Mazowiecka
 • – EasyArt Marcin Strutyński

Dla Was od nas tradycyjne WIELKIE OSU !!! Ten bardzo dobry występ był możliwy dzięki WAM !!!.

Gratulacje dla Sensei Marcina Kopczyńskiego i jego wojowników – JEST MOC !!!.

Turniej Karate o Puchar z Żeliwa ?

Turniej Karate o Puchar z Żeliwa – 06.10.2019r. – Końskie.
Na pierwszy sprawdzian swoich umiejętności zawodnicy Rawskiego Klubu KK pod wodzą Sensei Marcina Kopczyńskiego ? wybrali się do Końskich by zawalczyć w Turnieju Karate o Puchar z Żeliwa ?. Organizatorem jest Sensei Mateusz Garbacz i Konecki Klub Karate Kyokushin. Zawody te, były jak zawsze bardzo mocno obstawione, prawie 300 zawodników z 27 klubów z całej Polski, pojedynki toczyły się na czterech matach. Jak się okazało by zdobyć Puchar z Żeliwa trzeba było naprawdę mocno walczyć ponieważ dozwolone były prawie wszystkie techniki używane w karate kyokushin. Nasz Klub reprezentowało 12 wspaniałych, młodych fighterów. Podział w grupach był tylko na dwie lub trzy kategorie wagowe, stąd nawet po 20 przeciwników w kategorii i co najmniej cztery walki by dostać się do strefy medalowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Martyna Gasińska, Katarzyna Pacho oraz Marcel Pietraszek (sekcja Tomaszów Mazowiecki) którzy w pięknym stylu wywalczyli pierwsze miejsca ? w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Wspaniale również walczyli nasi srebrni medaliści ?: Aleksander Kopczyński i Paweł Krajewski którzy zostali dopiero zatrzymani w walkach finałowych. Ponadto Klub godnie reprezentowali, w wielu przypadkach ocierając się o strefę medalową ?: Michalina Cichowicz, Zuzanna Szczepanik Patrycja Dziubałtowska, Antonina Pacho, Adam Karalus i Mateusz Kubryn i Tymon Pryczek. Gratulacje dla naszych wspaniałych karateka za wspaniała postawę a Sensei Marcinowi Kopczyńskiemu ? za znakomite przygotowanie swoich podopiecznych, OSU !!!


A oto nasi wspaniali medaliści:


Złote medale:

 • Martyna Gasińska
 • Katarzyna Pacho
 • Marcel Pietraszek (sekcja Tomaszów Mazowiecki)

  Srebrne medale:

 • Aleksander Kopczyński
 • Paweł Krajewski


  Ponadto Klub godnie reprezentowali: Michalina Cichowicz, Zuzanna Szczepanik Patrycja Dziubałtowska, Antonina Pacho, Adam Karalus i Mateusz Kubryn, Tymon Pryczek. OSU !!!