Podsumowanie roku 2018 w RKKK

„Dzięki ciężkiemu treningowi słabość staje się siłą” Mas Oyama
W rawskim Klubie KK udało się połączyć, uprawianie naszej dyscypliny w dwóch wymiarach –   rekreacyjnym i profesjonalnym. Obecnie funkcjonuje pięć grup w których trenuje karate kyokushin ponad 100 (sto) dzieci, ponadto grupa młodzieżowa i seniorska w mieszanych sztukach walki, czyli obecnie siedem grup podzielonych na wiek, stopień zaawansowania i dyscyplinę. Treningi prowadzi dwóch wspaniałych trenerów Sensei Marcin Kopczyński i Adrian Bajan. W naszym klubie trenują już pięciolatki !!! Poprzez zabawę w której wprowadzane są elementy karate kyokushin przygotowywani są do tego by za jakiś czas reprezentować nasz klub i miasto na turniejach sportów walki. Ich starsi koledzy i koleżanki startują w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, odnosząc znaczące sukcesy. Dowodem na to są 4 (cztery) drużynowe medale w minionym roku oraz 151 (sto pięćdziesiąt jeden) zdobytych indywidualnie, 72 złote ; 40 srebrnych i 39 brązowych. Startowaliśmy aż w 21 (dwudziestu jeden) turniejach różnej rangi. Droga do sukcesu rozpoczęła się od Międzynarodowego Turnieju Carpathia Cup 2018 (ponad pięciuset zawodników z kilkudziesięciu państw) w Rzeszowie Maryna Berezowska została brązową medalistką tych jakże prestiżowych zawodów, zaś jej koleżanki: Antonina Pacho, Katarzyna Pacho i Martyna Gasińska zajęły czwarte miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Nasi zawodnicy udowodnili, że nie w niczym nie ustępują światowej czołówce. W gronie naszych senpai oraz starszych fighterów mamy kilkudziesięciu mistrzów federacji Uechi-Ryu którzy na Turnieju w Częstochowie zdobyli certyfikowane pasy championów. W Świętokrzyskiej Lidze Karate Koronea plasujemy się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej na kilkanaście Klubów z całej Polski. Do tego dochodzą wspaniałe występy w naszym mieście na Ogólnopolskim Turnieju organizowanym przez RKKK, który w 2019 roku odbędzie się po raz ósmy, oraz fantastyczne starty na matach w Ujeździe, Poraju, Chęcinach, Końskich, Kaliszu. Rewelacyjnie również walczą nasi starsi wojownicy. Na największe wyróżnienie zasługują: Piotr Czyrka, który został brązowym medalistą Pucharu Polski MMA w Sochaczewie oraz zdobył złoto w Amatorskim Turnieju Sztuk Walki WCA Fighting League w Warszawie !!! Jakub Kaźmierczak, srebro na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu K-1 Rules w Warszawie oraz złoto w K1 Częstochowa. Doskonale prezentowali się: Jakub Klasztorny, srebro na WCA , Adam Kmita i Rafał Kmita, zwycięskie walki K1 i MMA zawodach w Częstochowie oraz Jakub Rychlak który zdobywa medale w Turniejach Kickboxingu organizowanych przez PZKB. No i na koniec przysłowiowa wisienka na torcie, czyli kolejne triumfy zawodowych ringach. Naszych dwóch super-wojowników: Krystian Krawczyk i Adrian Brtosiński, odnieśli kolejne zwycięstwa. Krawczyk na Gali Babilon MMA 3 – 16.03.2018r. Radom, transmisja na antenie telewizji Polsat Sport i Polsat. Zaś Bartosiński, Gala TFL 13 „NOXY NIGHT” Lublin - 23.03.2018r. i  na Gali Wirtuoz Challenge I – Początek która odbyła się 22 września w Wolborzu. TFL jest to piąta co do wielkości federacja organizująca walki zawodowe. W tym roku już w marcu ponownie ta dwójka fighterów stanie w oktagonie. Naszych fighterów będzie można zobaczyć w akcji już 9 marca na Gali TFL 16 w Radomiu (transmisja na kanale FightBox na 40 państw). Będzie to ogromna promocja jak i prestiż dla klubu i miasta. Jak widać potrafimy połączyć rekreację ze sportem wyczynowym, wychodzimy z założenia, że by stać się zawodowcem najpierw trzeba być amatorem !!! Nasz klub jest organizatorem największego turnieju w województwie łódzkim, który stał się już wizytówką Rawy, w zeszłym roku Rawę odwiedziło ponad 250 karateka z całej Polski. Nasi młodsi zawodnicy udowodnili już niejednokrotnie, iż bardzo mocno liczą się na krajowych matach. Zorganizowaliśmy kolejny Fight Camp (obóz sportowy) z RKKK w Spale na którym gościł wspaniały wojownik  Marcin „Bomba” Bandel. Ponadto Marcin poprowadzi  seminaria w Naszym Klubie. Zaś nasi karateka uczestniczyli w 28 edycji Letniej Szkoły Karate Kyokushin w Solinie gdzie treningi prowadził Shihan Krzysztof Borowiec !!! Tak, niewątpliwe rok 2018 należał do zawodników Rawskiego Klubu Karate Kyokushin !!! Gratulacje dla Naszych wspaniałych wojowników oraz trenerów Marcina Kopczyńskiego i Adriana Bajana !!! A My nie zwalniamy tempa … Trzymajcie kciuki za rawskich wojowników, OSU !!!
PRZYJDŹ ; ZOBACZ ; SPRÓBUJ ; ZAPISZ SIĘ DO RKKK !!!